Antrokai – Code Week savaitės dalyviai
Alytaus šv. Benedikto gimnazijos antrųjų klasių mokiniai priėmė „Code Week" iššūkį. Spalio 14-15 d. jie prisijungė prie visoje Europoje spalio 10-25 dienomis vykstančios Programavimo savaitės iniciatyvos.
Renginio metu pradinių klasių mokiniai sužinojo, kad informatikos galima mokytis ir be kompiuterio. Pasitelkdami lobių žemėlapius, mokiniais „ieškojo lobio“, sudarė sakinius pagal duotą schemą, patys kūrė sekas.
Taip mokydamiesi skaitmeninio raštingumo paslapčių, antrokai tobulino savo įgūdžius bei gebėjimus. O žaidžiant mokytis smagiau ir įdomiau!
Pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Dalia Paleckienė
Integruota pamoka kitoje erdvėje - „LaQ“ edukacinių konstruktorių išbandymas. „LaQ“ - tai paprastas, tačiau ypatingas konstrukcinis žaislas, suteikiantis neribotas kūrimo galimybes vos iš 7 rūšių (2 pagrindinių ir 5 jungiamųjų) konstrukcinių detalių. Vaikai tiesiog žaidimo metu mokėsi susikaupti, išreikšti save bei įprasminti savo vaizduotę. „LaQ“ konstruktorius lavino rankų darbą ir gerino jų miklumą. „LaQ“ detales jungiant, jos labai smagiai spragsėjo. Todėl žaisti su „LaQ“ buvo ne tik linksma. Konstravimas ir unikalus garsas „Spragt!“ mokė antrokus sutelkti dėmesio koncentraciją. Už bendradarbiavimą dėkojame pradinių klasių mokytojai metodininkei Danutei Pankienei.
Pavasarį antrokai vyko į ekskursiją. Aplankė Vilkaviškio rajone esantį Jono Basanavičiaus muziejų bei Trakėnų Zoologijos sodą. Muziejuje mokiniai dalyvavo edukacinėse programose. Edukacinės programos „Pro vaikystės langą“ metu antrokai susipažino su muziejuje esančiomis etnografinėmis ekspozicijomis, valstiečių namų apyvokos daiktais ir darbo įrankiais, išklausė pasakojimą apie Jono Basanavičiaus vaikystę, santykius su šeimos nariais, jam nutikusius nuotykius, linksmas ir įdomias istorijas, kurias jam pasakojo tėvas. Jauniausiems programos dalyviams pavyko kūrybinė užduotis – nupiešti tai, ką Jonas Basanavičius galėjo matyti pro savo vaikystės namų langą.
Edukacijos „Keptuvėj čirška, burnoj tirpsta“ metu mokiniai supažindinami su XIX–XX a. sandūro Sūduvos valstiečių maisto gaminimo papročiais, prietarais, tradicijomis ir folkloru, gali parodyti savo sumanumą atpažindami įvairius grūdus bei buities rakandus. Sužinojo, iš ko maišomas blendinys ir ką simbolizuoja blynas. Didelėje keptuvėje kepė blynus ir ragavo su įvairiais dažiniais.
Blynus reikia valgyti, o ne kalbėti apie juos. Tai faktas kaip blynas!
Gegužės mėnesio pirmąjį sekmadienį minime Motinos dieną. Šiemet mamytėms antrokai skyrė integruotą atvirą pamoką „Tau, mamyte“. Kartu su mamytėmis mokiniai atliko eksperimentą - stebėjo, kaip skleidžiasi popierinė gėlė vandenyje. Rašė pačius gražiaus žodžius - būdvardžius mamai apibūdinti. Dovanojo savo pagamintų delniukų sveikinimą.
Vasario - kovo mėnesį 2a ir 3a klasių mokiniai vykdė projektines integruotas veiklas „Mano Lietuva“ su mokyklos bibliotekininke Inga Diškevičiene. Mokiniai kūrė eilėraščius, dainavo dainas, gamino darbelius. Visos veiklos buvo skirtos Lietuvos 100-mečiui paminėti.
Visą vasario mėnesį antrokai mokėsi integruotai. Pagrindinė tema „Mano valstybė“. Šias pamokas vainikavo integruota pilietinio ugdymo diena, skirta Lietuvos šimtmečiui paminėti. Šią dieną antrokai ne tik prisiminė, ko išmoko apie Lietuvą, bet ir sužinojo naujų faktų apie savo tėvynę. Dirbdami drauge koridoriuje piešė patį ilgiausią piešinį, skirtą Lietuvos šimtmečio gimtadieniui. Mokiniai kūrė eilėračius, skirtus gimtajam kraštui. Bibliotekoje vyko savos kūrybos eilėraščių raiškiojo skaitymo valandėlė.
Sausio 26 d. 2a klasės mokiniai apsilankė fizikos kabinete. Dirbdami poromis jie jungė elektros grandinę. Šurmuliuodami dėliojo laidus, sukinėjo varžtelius, kalbėjo apie elektros naudą ir galimus pavojus. Įspūdžiams nebuvo galo. Antrokai džiaugėsi praktine veikla, buvo smalsūs ir uždavė klausimų mokytojams.
Dėkojame mokytojui Antanui už bendradarbiavimą ir įdomią integruotą pamoką kitoje erdvėje.
Etikos pamokoje antrokai kalbėjo apie saugų elgesį žiemos metu gatvėje, kieme. Aptarė pavojus ant ledo... Bet svarbiausia antrokams rūpėjo atlikti eksperimentą su sniegu. Kūrybiškai naudodami sniegą, aptarė jo savybes. Patys galėjo jį liesti, eksperimentuoti, stebėti kaip jis tirpsta delne. Ištirpdę sniegą, spalvino, bėrė druską. Stebėjo ir įvardijo pokyčius eksperimento metu.
Gruodžio 21 d. mūsų klasės mokiniai lankėsi Alytaus miesto teatre, kur stebėjo spektaklį „Mažasis princas“. Po spektaklio pradinukai susitiko su Kalėdų Seneliu. Dėkojame tėveliams už suteiktą pažinimo džiaugsmą ir įdomias akimirkas.
Gruodžio 19 d. Dzūkijos pagrindinės mokyklos 2a ir 4a klasės mokiniai lankėsi Alytaus priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Pagrindinis šios išvykos tikslas – supažindinti mokinius su ugniagesių profesijos specifika ir darbo sąlygomis. Tarnybos darbuotojai lankytojams papasakojo, kaip reikia išvengti gaisro ir kokių atsargumo priemonių imtis jam kilus, norint išvengti skaudžių gaisro pasekmių. Po apsilankymo Alytaus gaisrinėje mokiniai tarpusavyje dalijosi neišdildomais išvykos įspūdžiais. Kai kurie prisipažino, kad jau svajoja užaugę būti ugniagesiais gelbėtojais.
Adventas – tai didysis laukimas. O ko mes laukiame? Kalėdų... Šventės būtinai reikia laukti, tada ji bus smagi. Mūsų seneliai šv. Kalėdų laukdavo nuo pat gruodžio mėnesio pradžios, o kad ilgais žiemos vakarais nebūtų nuobodu jie mįsles mindavo, žaidimus žaisdavo, Kalėdų dainas dainuodavo. Kadangi krikščionybė Kalėdas sutapatina su kūdikėlio Jėzaus gimimu žemėje, tai manoma, kad Kalėdos – naujo gyvenimo pradžia. Iš tiesų ar gali būti gražesnė paslaptis už tą, kuri visiems neša viltį atgimti, pasikeisti, pradėti viską iš naujo. Šiandien laukdami Šv. Kalėdų mes pynėme advento vainiką.
Projektinė veikla ir kūrybiniai darbai „Rudens spalvos“ 2a klasėje prasidėjo nuo ryto. Aptarėme saugaus eismo bei mandaugaus elgesio viešose vietose taisykles. Gėrėme žolelių arbatą, vaišinomės rudens gėrybėmis. Po pusryčių nuvykome į edukacinę veiklą Alytaus lėlių teatre „Aitvaras“. Ten gaminome pasakos personažus, pasiskirstę grupėmis inscenizavome savo kurtas pasakas su pasigamintais personažais. Miesto parke atlikome tiriamąją veiklą „Paskutiniai rudens požymiai“. Stebėjome gamtą. Atsisveikinome su rudeniu. Grįžę į mokyklą, aktų salėje apibendrinome dieną, veiklas, atlikome užduočių lapus, refleksiją. Kūrėme pasaką ar rašinėlį „Rudens pasaka“.
Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos konferencijų salėje vyko integruota lietuvių kalbos pamoka William Joyce knyga „Stebuklingos skraidančios Moriso Lesmuro knygos“ 2a klasei. Pamoką vedė bibliotekininkė Inga Diškevičienė ir klasės mokytoja Dalia Paleckienė. Mokiniai klausėsi garsaus skaitymo, žiūrėjo filmą, atliko užduotis užduočių lape.
Alytaus rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. 2a klasės mokiniai lapkričio 14 dieną nuvyko į bibliotekoje organizuojamą šventę. Antrokai susipažino su A.Lindgren kūryba, knygomis. Dalyvavo viktorinoje. Susitiko su Pepe.
Mokytoja Dalia Paleckienė ir bibliotekos vedėja Inga Diškevičienė suorganizavo ir pravedė 2a klasės mokiniams dailės ir technologijų pamoką kitoje erdvėje-mokyklos bibliotekoje. Antrokai pasižadėjo laikytis gero skaitytojo taisyklių, kalbėjo apie knygas bei pasigamino skirtuką knygai.